Kırılmış bir kalp nasıl iyileşir

Sevdiğiniz birini kaybettiğinizde veya terk edildiğinizde acı çekersiniz. Aslında kalbiniz kırılmıştır. Bir kalbin hasar görmesinin ne kadar önemli olduğunu, Guy Winch TED konuşmalarında çok güzel anlatmış.

Devamını oku
 
 
 

Hayat Kavanozu - taş, çakıl ve kum

Profesörün kavanoz, taş, çakıl ve kum ile verdiği ders. Fransız Profesörün Amerika'nın en büyük şirketlerinin üst düzey yöneticilerine verdiği dersin hikayesi. "Önce büyük taşlar" , "hayat kavonozu" gibi isimlerle bilinen hikaye. The jar of life - Stones, pebbles and sand.

Devamını oku
 
 
 

Sizde bu duygulardan hangileri ne kadar var?

İnsanın sadece etten kemikten ibaret olmadığını, hayattaki tek işinin yemek içmek ve bir süre sonra bunları boşaltmak olmadığını siz de biliyorsunuz. Peki, insanın aşağıda sayılanlar kadar çok duygusu olduğunu da biliyor muydunuz?

Devamını oku
 

Dünyanın Bütün Çiçekleri

Dünyanın Bütün Çiçekleri şiiri. Ceyhun Atuf Kansu. Bana çiçek getirin, dünyanın bütün çiçeklerini buraya getirin. Köy Öğretmeni Şefik Sınığ'ın Son Sözleri.

Devamını oku
 

Garcia'ya Götürülecek Mektup

Amerikan gazetelerinin birinde "Garcia'ya Götürülecek Mektup" başlıklı bir yazı çıktı. Yazan tanınmamış bir muhabirdi. Fakat bu kısa yazının anlattığı gerçekler, yüzlerce kitapla anlatılanlardan daha derin, daha özlü idi.

Devamını oku
 
 

1 | 2 | Sonraki Sayfa