Kimya Deney Raporları

Kimya Deney Raporları

 

Bu sayfada yayımlanan bilgiler, mezun olduğum 2004 yılına kadar, arkadaşlarla yaptığımız deneylerden, üniversitedeki hocalarımızın derslerinden ve ek araştırmalardan oluştu.

 

Deney arkadaşlarıma,  Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü hocalarıma, kendim adına ve sayfadan faydalanan kişiler adına teşekkür ediyorum.

 

Türkiye ve diğer ülkelerden haftada yaklaşık 7000 kişi sayfamızdan faydalanmaktadır. Haftalık tekil ziyaretçi sayısı ortalama 7000.

 

…………………....................

 

Bu web sayfası, Kimya ile ilgilenen herkes için, teorik bilgilere kolay ulaşabilmeleri ve deneylerle ilgili bir uygulama örneğini görebilmeleri amacı ile hazırlanmıştır.

 

Bu sayfadaki çalışmaların olduğu gibi çıktısını alıp, DENEY RAPORU olarak vermeniz kesinlikle önerilmez.

 

Raporları Microsoft Word veya Acrobat Reader ile açabilirsiniz.

Grafikler,hesaplamalar ve resimler için aynı sıradaki Excel dosyasını da indiriniz.

Büyük dosyaların açılması biraz uzun sürebilir.

Sizden gelenler bölümüne de göz atmanızda fayda var.

Kimya deney raporlarına ve diğer kimya konularına soldaki menülerden veya aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. 

 

Anorganik Kimya Deney Raporları

Fizikokimya Deney Raporları

Enstrümental Analiz Deney Raporları

Çevre Kimyası Deney Raporları

Endüstriyel Organik Kimya Deney Raporları

 

....................................

  

NOT

 

Kimyagerlerin etkili olması ve kimi haklarının iyileştirilmesi amacıyla KİMYAGERLER DERNEĞİ ve KİMYAGERLER ODASI(kurulma aşamasında) çalışmalar yapmaktadır.

 

Bu konuda tüm kimyagerlerin desteği bekleniyor.Dernek ve üniversite işbirliği ile çeşitli konularda sertifikalı eğitimler veriliyor.

 

Kimyager adayı, kimyager veya çevrenizde kimyager arkadaşlarınız var ise aşağıdaki siteden gerekli bilgi alınabilir. Kimyagerler Derneği: http://www.kimyager.org

 
-----------------------

 

İnternet Siteleri için UYARI!: İnternette bazı sitelerde, sayfalarda, forumlarda ve bloglarda; mhilmieren.com sitesindeki deney raporlarının, konuların ve başlıkların aynen kopyalanarak yeniden yayınlandığı görülmüştür. Bazı sitelerde de konu başlıklarının yeniden yayınlayanarak mhilmieren.com sitesine gizli link verildiği ve mhilmieren.com sitesinin depo olarak kullanıldığı farkedilmiştir. Çeşitli yöntemlerle ve site istatistikleri ile tüm bunlar takip edilmektedir.

mhilmieren.com sitesi 2004 yılından bu yana reklamsız, üyelik şartı olmadan her türlü bilgiyi açıktan kullanıma sunmaktadır. Buradaki bilgiler zaten Google aramalarında ilk sıralarda çıkmaktadır. mhilmieren.com sitesindeki bilgileri; reklam yayınlamak, üye kaydetmek, vb. amaçlarla yeniden yayınlamak kabul edilemez. Bunu yapanlar hakkında gerekirse hukuki yollara başvurulacaktır. Çünkü mhilmieren.com sitesindeki bilgileri; birileri kopyalayıp site yapsın, reklam yayınlasın, bir bilgiyi merak edenleri üyeliğe zorlasın, üye toplasın diye koymadık.