ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM ENGLISH

Rusya'da köpeklere bile çok değer veriyorlar

M.Hilmi Eren

08 Şubat 2013, 20:46  3065

Yazar: M.Hilmi Eren

Rusya'da köpeklere bile çok değer veriyorlarRusya'da köpeklere bile çok değer veriyorlar. Tramvay yolunun ortasında yatan köpek, trafiğe rağmen keyfini hiç bozmuyor. Hiçbir araç ve insan da onu rahatsız etmiyor.

Rusya’da köpeklere bile çok değer veriyorlar. Tramvay yolunun ortasında yatan köpek, trafiğe rağmen keyfini hiç bozmuyor. Hiçbir araç ve insan da onu rahatsız etmiyor.

 

Rusya’da köpeklerin metro ile yolculuk yaptığını, koltuklarda insanlarla beraber gidip geldiğini duymuşsunuzdur. Rusya’nın metro köpekleri bilimsel olarak bile incelenmiş. Bu konudaki resim ve haberleri internetten bulabilirsiniz.

 

 
 

Ancak bu defa olay biraz daha ilginç. Rusya’daki bu olayı iki genç tesadüfen görmüş ve kameraya çekmiş. Yolu işgal eden köpeğe hiçbir araba müdahale etmiyor. Kenarından geçip gidiyor. Tramvay sürücüsü de köpeğin üzerinden geçip gitmiyor. İçinde bir yığın yolcu olan tramvayı durduruyor. Yoldan geçen bir kadın köpeği incitmeden kenara çekilmesi için ikna etmeye çalışıyor ancak başaramıyor. Tramvay sürücüsü aşağı iniyor ve kibarca köpeğin kenara çekilmesi için ikna etmeye çalışıyor.

 

Şimdi bu olay ister istemez “ülkemizde insana verilen değeri” aklımıza getiriyor. Haberlerde gördüğünüz, okuduğunuz olayları düşünün. Rusya’daki köpekten bile daha kötü şeyler insanlarımızın başına geliyor.

 

Kömür madenindeki taşeron şirket, 10 işçinin ölümüne sebep oluyor. 10 aile, çocuğu, annesi, babası, eşi yıkılıyor. Hiçbir şey olmamış gibi her şey aynen devam ediyor. Bir sonraki faciayı bekliyoruz.

 

Karadeniz’de bir gemi fırtınaya yakalanmış. Bir müdür fırtınalı havada kayıkla 3-5 görevliyi zorla kurtarmaya gönderiyor. Sonuç farklı değil!

 

Sabahları fabrikaların, iş yerlerinin güzergahında yolun kenarında bekleyin ve izleyin. İşçiler kurbanlık hayvanlar gibi taşınıyor. Ara sıra topluca ölümler oluyor ve yine devam!

 

Benzer örnekleri çoğaltabiliriz. Her gün haberlerde onlarcasını görüyoruz. Para ve siyaset hırsından gözleri dönmüş kişiler, vatandaşın canına da malına da acımıyor.

 

İnsana değer vermeyi öğrendiğimizde, önceliğimiz “insan” olduğunda birçok şey kendiliğinden düzelecektir.
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
   

 

Haberler

En Çok Okunanlar

Kullanım Şartları | RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

MyDesign Sistemi Kullanılmıştır